Log Into Members Only Area  
Return to Home Page
Search This Site
Tournament Results
News
Schedule
Team Members
Coaching Staff
Links
Contact Us
About Us
Sponsorship


Wrestling Montage
 

2010 Tournament Results

National Champions All-Americans Intermountain Champions State Champions Outstanding Wrestlers

Dec. 18, 2010: Gladiator World Championships, Idaho Center, Boise, ID

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Gavin Dockstader, 6-9 Rookie, 80 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Hayden Heninger, 15 and Under 83 lbs.

June 1819, 2010: State Games of the West, Southern Utah University, Cedar City, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 50 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Jaden Stange, Bantam 50 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 50 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolgirl/Cadet 103-118 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolgirl/Cadet 103-118 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.

     

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 105 lbs.

June 1012, 2010: AAU Grand Nationals, Civic Center, Butte, MT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

     

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Folkstyle
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100 lbs.

     

  • 5th Place Finishers: Freestyle
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100 lbs.

May 15, 2010: AAU Wrestling Utah State Championships, Jordan High School, Sandy, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

    • Spencer Maxwell, Midget 70 lbs.

    • Gavin Dockstader, Midget 75 lbs.

    • Tyler Fay, Novice 65 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 95 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 98 lbs.

    • Joey Day, Cadet 105 lbs.

    • Justin Boettcher, Cadet 130 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 215 lbs.

    • Jeremy Shick, Cadet 285 lbs.

    • Collin Teague, Elite 215 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

    • Spencer Maxwell, Midget 70 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 95 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 98 lbs.

    • Joey Day, Cadet 105 lbs.

    • Justin Boettcher, Cadet 130 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 215 lbs.

    • Adam Maxwell, Elite 160 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle

    • Jaden Stange, Bantam 50 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 55 lbs.

    • Zach Warren, Midget 70 lbs.

    • Adam Maxwell, Elite 160 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman

    • Jaden Stange, Bantam 50 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 55 lbs.

    • Zach Warren, Midget 70 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Freestyle

    • Trever Glaubensklee, Bantam 55 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 55 lbs.

April 23-24, 2010: Top of the Rock Classic, Rock Springs High School, Rock Springs, WY

  • Sportsmanship Award: Kelly Glaubensklee
     

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

April 16-17, 2010: USA Wrestling-Utah State Championships, Viewmont High School, Bountiful, UT

  • 6th Place Team: Freestyle
     

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 45 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 119 lbs.

    • Collin Teague, Junior 215 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 45 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Freestyle
     

    • Zach Warren, Intermediate 70 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 70 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 119 lbs.

     

  • 5th Place Finishers: Freestyle
     

    • Spencer Maxwell, Intermediate 70 lbs.

     

  • 5th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Kevin Maxwell, Cadet 119 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Freestyle
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.

    • Tyler Fay, Novice 65 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 91 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Alex Maxwell, Schoolboy 91 lbs.

April 9-10, 2010: Riverton 3-Style Classic, Riverton High School, Riverton, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 63-66 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 87-91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 189-198 lbs.

    • Jeremy Shick, Cadet 275 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Ethan Wood, Bantam 49-53 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 46-47 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 174-189 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 46-47 lbs.

    • Jeremy Shick, Cadet 275 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 43-47 lbs.

    • Trever Glaubensklee, Bantam 48-49 lbs.

    • Tyler Fay, Novice 59-63 lbs.

    • JJ Jones, Novice 103-106 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 133-136 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Jaden Stange, Bantam 43-47 lbs.

    • Trever Glaubensklee, Bantam 48-49 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 58-62 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Ethan Wood, Bantam 52-53 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 55-58 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 99-104 lbs.

    • Cruz Shoell, Schoolboy 104-110 lbs.

    • Justin Boettcher, Cadet 121-130 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 93-99 lbs.

    • Justin Boettcher, Cadet 121-130 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 122-134 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Justin Boettcher, Cadet 121-126 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 131-134 lbs.

April 3, 2010: Brighton Easter Open, Brighton High School, Salt Lake City, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Ethan Wood, Bantam 52-53 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50-54 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Ethan Wood, Bantam 52-54 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50-54 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 110-117 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Alex Maxwell, Schoolboy 88-90 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 110-117 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 112-118 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 134-142 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Alex Maxwell, Schoolboy 89-96 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 115-118 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Skylar Orton, Novice 69-70 lbs.

    • JJ Jones, Novice 105-110 lbs.

    • Cruz Shoell, Schoolboy 105-111 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 144-151 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Spencer Maxwell, Intermediate 64-68 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 69-72 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 137-140 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 151-152 lbs.

April 2, 2010: USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships, Brighton High School, Salt Lake City, UT

  • 5th Place Team: Greco-Roman
     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Ethan Wood, Bantam 55 lbs.

    • Joey Day, Cadet 105 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Spencer Maxwell, Intermediate 65 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 119 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Skylar Orton, Novice 70 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 105 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 119 lbs.
       

  • 5th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 140 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 152 lbs.
       

  • 8th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Alex Maxwell, Schoolboy 91 lbs.

April 2, 2010: Kuna Classic, Kuna High School, Kuna, ID

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Zach Warren, Intermediate 70 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Zach Warren, Intermediate 70 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Freestyle
     

    • Weston Nielsen, Flyweight 45 lbs.

March 2627, 2010: Thunder Tournament, Westlake High School, Saratoga Springs, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Ethan Wood, Bantam 51-52 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 51-52 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 89-92 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 115-119 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 119-122 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Zach Warren, Intermediate 61-66 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 115-119 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 130-136 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Kevin Maxwell, Cadet 119-122 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Zach Warren, Intermediate 63-66 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 68-71 lbs.

    • Joey Day, Cadet 99-103 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Ethan Wood, Bantam 50-52 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 119-122 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 47-49 lbs.

    • Joey Day, Cadet 100-104 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Thomas Hekking, Bantam 50 lbs.

    • Spencer Maxwell, Intermediate 67-69 lbs.

    • Trent McMillan, Schoolboy 77-81 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 84-98 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 134-137 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Thomas Hekking, Bantam 49-50 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 52-53 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 58-61 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 68-73 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 89-92 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 84-98 lbs.

    • Joey Day, Cadet 101-103 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Spencer Maxwell, Intermediate 63-67 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 87-91 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 132-136 lbs.

March 1920, 2010: Bonneville Classic, Bonneville High School, Idaho Falls, ID

  • 4th Place Team, Freestyle

  • Outstanding Wrestler, Freestyle Cadet/Junior Division: William Kilpack

  • Outstanding Wrestler, Greco-Roman Cadet/Junior Division: William Kilpack

  • Fastest Pin, Greco-Roman: Zayne Sayers
     

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Skylar Orton, Novice 70 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 119 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 215 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 70 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Joey Day, Cadet 105 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 119 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 140 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 215 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 65 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 91 lbs.

    • Joey Day, Cadet 105 lbs.

    • Jeremy Shick, Cadet 275 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 50 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 70 lbs.

    • Jeremy Shick, Cadet 275 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Zach Warren, Intermediate 70 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Thomas Hekking, Bantam 55 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 105 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Freestyle
     

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 105 lbs.

     

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Ryan Fisher, Bantam 55 lbs.
       

  • 5th Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Freestyle
     

    • Garrick Kilpack, Intermediate 60 lbs.

March 1920, 2010: North Summit Spring Classic, North Summit High School, Coalville, UT

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 47-48 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 46-48 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Weston Nielsen, Flyweight 41-46 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Weston Nielsen, Flyweight 44-46 lbs.

March 12-13, 2010: Norm Sanderson Classic, Pleasant Grove High School, Pleasant Grove, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 45-48 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 51 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 116-121 lbs.

    • Dylan Howell, Junior 168-170 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 49-50 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 50-51 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 59-61 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Ashton Baker, Cadet 137-145 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Jackson Gray, Flyweight 41-44 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 51 lbs.

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 61-63 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 59-61 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 141-147 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 61-63 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 48-51 lbs.

    • Gavin Dockstader, Intermediate 69-70 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 83-88 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 114-120 lbs.

    • Dylan Howell, Junior 169-179 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 46-48 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 50-51 lbs.

    • Dylan Howell, Junior 169-183 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Trever Glaubensklee, Bantam 49 lbs.

    • Thomas Hekking, Bantam 50-51 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 71-74 lbs.

    • JJ Jones, Novice 106-112 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Thomas Hekking, Bantam 50-51 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 66-69 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 70-75 lbs.

March 5-6, 2010: Mountain Top Classic, Jordan High School, Sandy, UT

  • 2nd Place Team, Greco-Roman

  • 3rd Place Team, Freestyle

  • Outstanding Wrestler, Cadet Division, Freestyle: William Kilpack

  • Outstanding Wrestler, Cadet Division, Greco-Roman: William Kilpack
     

  • 1st Place Finishers: Freestyle

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 61 lbs.

    • JJ Jones, Novice 98-108 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 88 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 133-139 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 193-196 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman

    • Kelly Glaubensklee, Bantam 57-60 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 88 lbs.

    • William Kilpack, Cadet 127-139 lbs.

    • Zayne Sayers, Cadet 193 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 115-119 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Freestyle

    • Ethan Wood, Bantam 49-51 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 64-69 lbs.

    • Wesly Orton, Cadet 115-119 lbs.

    • Nick Pappas, Junior 154-160 lbs.

    • Dylan Howell, Junior 162-170 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman

    • Weston Nielsen, Flyweight 43 lbs.

    • Spencer Maxwell, Intermediate 66-69 lbs.

    • Kahlil Preston, Intermediate 103-108 lbs.

    • Nick Pappas, Junior 147-160 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Freestyle

    • Weston Nielsen, Flyweight 37-45 lbs.

    • Tyler Lucero, Novice 58-62 lbs.

    • Kahlil Preston, Novice 98-108 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 95-106 lbs.

    • Joey Day, Cadet 97-105 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 115-119 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 133-139 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 145-153 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman

    • Ethan Wood, Bantam 50-54 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 66-69 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 68-74 lbs.

    • Joey Day, Cadet 97-105 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 115-119 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Freestyle

    • Jackson Gray, Flyweight 37-45 lbs.

    • Jaden Stange, Bantam 46-48 lbs.

    • Trever Glaubensklee, Bantam 49-50 lbs.

    • Daniel Freed, Bantam 54-55 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 62-66 lbs.

    • Tyler Fay, Novice 58-62 lbs.

    • Trent McMillan, Schoolboy 72-77 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 86-90 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Greco-Roman

    • Gavin Dockstader, Intermediate 66-69 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 55-60 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 90-98 lbs.

    • Ashton Baker, Cadet 127-139 lbs.
       

  • 5th Place Finishers: Freestyle

    • Ryan Fisher, Bantam 54-55 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50-54 lbs.

    • Spencer Maxwell, Intermediate 64-69 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 54-60 lbs.

    • Cruz Shoell, Schoolboy 110-115 lbs.

    • Justin Boettcher, Cadet 123-132 lbs.
       

  • 5th Place Finishers: Greco-Roman

    • Trever Glaubensklee, Bantam 46-49 lbs.

    • Ryan Fisher, Bantam 50-54 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 50-54 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 147-160 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Freestyle

    • Gavin Dockstader, Intermediate 64-69 lbs.

    • Carson Bushell, Schoolboy 82-90 lbs.

    • Nate Lucero, Schoolboy 95-106 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Greco-Roman

    • Jaden Stange, Bantam 46-49 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 85-90 lbs.

Feb, 2627, 2010: Wasatch Three-Style Tournament, Wasatch High School, Heber City, UT

  • 1st Place Finishers: Freestyle
     

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 117118 lbs.

    • Joey Day, Cadet 101102 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 145150 lbs.

     

  • 1st Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Zach Warren, Bantam 65 lbs.

    • Tanner Orton, Intermediate 5051 lbs.
       

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Tanner Orton, Intermediate 50 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Freestyle
     

    • Jaden Stange, Bantam 4849 lbs.

    • Ethan Wood, Bantam 5052 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 6265 lbs.

    • Spencer Maxwell, Intermediate 6367 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 100102 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 9095 lbs.

     

  • 2nd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Justin Schwendiman, Cadet 8289 lbs.
       

  • 2nd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Ethan Wood, Bantam 5052 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 7071 lbs.

    • Alex Maxwell, Schoolboy 9095 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 146150 lbs.

     

  • 3rd Place Finishers: Freestyle
     

    • Weston Nielsen, Flyweight 3944 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 5759 lbs.

    • Skylar Orton, Novice 7172 lbs.

    • Justin Schwendiman, Cadet 8794 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Greco-Roman
     

    • Ethan Wood, Bantam 4950 lbs.

    • Garrick Kilpack, Intermediate 5762 lbs.

    • MacKelti Kilpack, Schoolboy 98101 lbs.

    • Adam Maxwell, Junior 146152 lbs.

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Weston Nielsen, Flyweight 4245 lbs.

    • Jaden Stange, Bantam 4849 lbs.

    • Zach Warren, Intermediate 6265 lbs.

    • Kevin Maxwell, Cadet 115118 lbs.

Feb. 56, 2010: Elementary State, American Fork High School, American Fork, UT

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Josh Millward, Kindergarten, 50 lbs.

    • Kahlil Preston, 4th Grade, 105 lbs.

Jan. 23, 2010: Beehive Brawl, Sevier Valley Center, Richfield, UT

  • 8th Place Team, 8 and Under Division
     

  • Sportsmanship Award: Joey Revelli

  • Sportsmanship Award: Ethan Wood
     

  • 1st Place Finishers: Folkstyle
     

    • Mason Christiansen, 8 and Under 67 lbs.
       

  • 3rd Place Finishers: Folkstyle
     

    • Josh Millward, 6 and Under 49 lbs.
       

  • 4th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Zach Warren, 8 and Under 65 lbs.

     

  • 5th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Joey Revelli, 12 and Under 70 lbs.
       

  • 6th Place Finishers: Folkstyle
     

    • Ethan Wood, 8 and Under 52 lbs.

2009 Tournament Results | 2008 Tournament Results
2007 Tournament Results | 2006 Tournament Results

2005 Tournament Results | 2004 Tournament Results
2003 Tournament Results | 2002 Tournament Results
2001 Tournament Results

Wrestling Montage

Webmaster
Bill Kilpack